VII. 3. Növénykivonatok: Szibériai Ginzeng (Eleuterococcus senticocus)

Az ágazati szabályok alapján tilos élelmiszernek bármilyen betegség megelőzésére, gyógyítására vagy kezelésére vonatkozó állításokat tulajdonítani. Az étrendkiegészítőkre vonatkozó 37/2004 (IV.26) ESzCsM rendelet szerint a gombák/növények tápanyagainak, hatóanyagainak egészségtámogató hatásai Magyarországon jogszerűen nem ismertethetőek. Alábbi leírások a tudomány jelenlegi álláspontja szerint ismeretterjesztő célt szolgálnak, hazai és nemzetközi szakirodalmi hivatkozások alapján készültek. A kutatások NEM a termékre, hanem az összetevőkre vonatkoznak.

Európában az 1970-es évek óta ismerik és használják a pszichés, mentális és fizikai túlterhelés okozta stressz hatások mérséklésére. Különösen ajánlott stresszes emberek számára, akik keveset alszanak, ugyanis idegerősítő, és javítja az alvás minőségét, megakadályozza az éjszakai felébredést.

A szibériai ginzenget általában az adaptogén, energizáló és gyógyító tulajdonságai miatt használnak. A ginzeng gyökerét a legtöbbször szárítva és porítva használják, de elérhető kapszulákban, tablettákban és tea formájában is.

A ginzenget általában az immunrendszer erősítésére, a stressz csökkentésére és az általános jólét javítására használják. Emellett javíthatja az agyi funkciót, a fizikai teljesítményt, és segíthet a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a rák megelőzésében is.

Szibériai ginzeng gyökér por

Tulajdonságai:

  • Ajánlott figyelemzavar, hiperaktivitás, krónikus fáradtság szindróma, jet lag, mellékvese fáradság esetén.
  • Támogatja a humorális immunitást az IgG és IgM immunglobulinok képzésének támogatásával.
  • A felső légúti fertőzések ellen hatásos. Influenza vírus és herpeszvírussal szemben mutatták ki a hatékonyságát.
  • típusú cukorbetegségben való hatékonyságát állatokon igazolták, májműködés, májenzimek, vérzsírok. Csökkenti az LDL koleszterinszintet és triglicerid szintet.
  • A tajgagyökérnek ismert az ösztrogénszerű hatása is, amire a menopauza tüneteinek enyhítésében lehetne számítani, illetve a posztmenopauzális csontritkulás kockázatának csökkentésében.
Tetszett a cikk? Ossza meg másokkal is!

Fontos! A törvény megkívánja, valamint kötelez is minket arra, hogy kiemelten felhívjuk figyelmét: „az étrendkiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, nem alkalmasak betegségek kezelésére, sem megelőzésére”. Az oldalon található információk, cikkek, leírások nem helyettesítik szakember véleményét! Minden esetben forduljon szakorvoshoz, betegség esetén! Oldalunk nem foglalkozik gyógyítással. Minden esetben kérje ki kezelőorvosa, gyógyszerésze véleményét, valamint figyelmesen olvassa el a mellékelt tájékoztatót, és mindenkor tartsa be a tájékoztatóban, vagy a termék leírásban ajánlott napi adagolást. Kérjük azt is vegye figyelembe, hogy az étrend kiegészítő élelmiszerek nem helyettesítik a vegyes táplálkozást és az egészséges életmódot! 

További cikkek