VI. 6. Gombák: Süngomba (Hericium erinaceus)
A süngomba hazánkban elég ritka gomba. Különleges gomba, gyógyhatásai miatt is termesztik, steril fűrészporos blokkokon vagy farönkön.
A gyógygombák olyan gombák, amelyeket hagyományosan használnak az egészség javítására és betegségek kezelésére. Számos különböző gyógygomba létezik, és mindegyikük más-más hatóanyagokat tartalmazhat.
A leggyakrabban használt gyógygombák közé tartozik a shiitake (Lentinula edodes), amely erős immunmoduláló hatásairól ismert, és amelyet az immunrendszer megerősítésére és a védekező képesség fokozására használnak. A reishi (Ganoderma lucidum) egy másik nagyon népszerű gyógygomba, amely a stressz csökkentésére, az alvás javítására és a máj támogatására is használható.
A cordyceps (Cordyceps sinensis) egy másik gyógygomba, amelynek erős antioxidáns hatásai vannak, és amelyet hagyományosan a tüdő és a vese egészségének javítására használnak.
A süngomba hazánkban elég ritka gomba. Különleges gomba, gyógyhatásai miatt is termesztik, steril fűrészporos blokkokon vagy farönkön.
Vizsgálatok szerint a Maitake gomba szabályozza a vérnyomást, a vércukor- és inzulinszintet, a máj zsíranyagcseréjét, a koleszterin és triglicerid szintet. Zsírbontó hatása miatt előnyös lehet fogyókúra esetén is.
A mandulagomba béta-glükán tartalma pótolja az immunrendszer számára szükséges anyagokat, normalizálja az immunrendszer működését. Ehető gomba édeskés ízzel, mandulára emlékeztető illattal. Japánban gyógyászati célokra termesztik.
A Shiitake gomba igazi gyógyírként ismert, rendkívül jó gombaölő, rákellenes és vírusellenes tulajdonságokkal rendelkezik. Az erejét a lentinan nevű hatóanyagának köszönheti, ami az immunrendszer erősítését és a fertőzések, betegségek leküzdését szolgálja.
A chaga Oroszországban őshonos gombafaj. Az ínyencek teaként fogyasztották. Barna színű, az erdő összes illatát a reggeli harmat utóízével tartalmazza. Használták az ősi rómaiak, a barbár Európa és az ősi oroszok.
A Reishi gomba (Ganoderma lucidum) egyszerre támogatja a szervezet védekezőképességét, idegrendszerét. Kiemelkedő méregtelenítő hatással bír, mely a tavaszi szezonban különösen fontos.
A Kínai hernyógomba akkor került a nyugati kutatók figyelmének középpontjába, mikor kínai sportolók az 1993-ban, Németországban megrendezett Szabadtéri Atlétikai Világbajnokságon kilenc világcsúcsot döntöttek meg.
Copyright Naja Forest kft, 2023. Minden jog fenntartva.
Development & Template System: www.darkfirewebstudio.hu